Ana içeriğe atla

KİMSİN SEN

     Hayır, anlamıyorum ne bok vardı büyümekte nolurdu yani büyümeseydik ne olurdu yani anlamıyorum ki. Ne olurdu bizden şu hayattaki tek masumiyetimizi tek gerçeğimizi, gülümsememizi çalmasalardı. Anlamıyorum asla anlamayacağım da. Siz siz olun gülüşünüzü asla ama asla çaldırmayın. Hele ki o çocukça masumiyetinizi asla insanlara göstermeyin ama o çocuk saflığı hep kalsın içinizde hep var olsun çünkü o masumiyet var oldukça içinizde yaşamaya devam ettikçe siz hep masum kalacaksınızdır, o masumiyet içinize aktıkça siz kendinizi bulacaksınız, çocukluğunuz sevginiz, masumiyetiniz size ilaç gibi gelecektir.


    Bir çocuğun gülümsemesiyle, hayattan bıkmış, otuzlarında , evli ve çocuklu bir olgun yetişkinin gülümsemesinde ne farklar vardır, evet evet size soruyorum hadi bakalım 7 farkı bulalım birlikte.
Büyüdükçe bizimle birlikte isteklerimiz de, doyumsuzluklarımız da artıyor, gülüşümüz her gün birer parça birer parça bizden çalınıyor. Peki kim çalıyor bunu, bunu yapan pislik hırsız kim, kim bu şerefsiz, ahlak yoksunu... Düşmanımızı çok uzakta aramanın hiçbir anlamı yok tam karşınızda çünkü. Hadi kalkın da bakın bakalım en yakın aynaya. Ne görüyorsunuz ? Bir düşman görmediğiniz kesindir.Gerçekten bu sorunun cevabını verebilen çok az kimse vardır. KİMSİN SEN? Ne istiyorsun, neden buradasın? Evet kimler cevap verebildi bakalım. Ben veremedim ve sanırım hayatımın sonuna kadar da veremeyeceğim de. Çünkü bu benim yaşam sürecim ve andan ana, her saniyesinde kendimi başka bir kimliğin içinde buluyorum, bazen delicesine aşık Mecnun, bazen dağları delebilecek derecede Ferhat, kimi zaman da acımasız Firavun gibi oluyorum. Bazense hiç kimse oluyorum. İçlerinden en çok beğendiğim de bu işte. Favorim :) Eee siz kim oluyorsunuz bakalım bir düşünün ben de bekliyim ha bir de gülümsemeyi de sakın ama sakın unutmayın çünkü o sizin ölümden başka kalan tek gerçeğiniz.


 Gülüşünü yakalayamadım ama bu çocukla metroda karşılaştım ATA DENİZ.O kadar kıskandım ki onun metroya binişine nasıl sevindiğine, dedesinin dizinde oturuşunu, tatlı tatlı konuşmalarına resmini çekmeden edemedim. Beni çok takmadı ama olsun.:))

Bu blogdaki popüler yayınlar

KORKUYORUM SEVGİLİM/ MEKTUPLAR #3

Korkuyorum sevgilim. Korkuyorum ya başkasını seviyorsan diye ödüm kopuyor. En çok canımı acıtacak olan ihtimal bu. Sana bunları vermeme 9 gün kaldı ama içim içime sığmıyor bir bilsen. Nefesim daralıyor göğüs kafesim beni dinlemez oluyor sen aklıma geldikçe. Senden başka bir şey düşünmek istemiyorum, düşündüğüm zaman kendimden o kadar çok nefret ediyorum ki o kadar suçluluk duyuyorum ki inanamazsın. Hele senden başkasına bakmışsam sana nasıl ihanet ederim diye içim içimi yiyor. Bunu belki milyonuncu kez söylüyorum ama yine de bil istiyorum. Seni düşünmek, sana aşık olmam karşılık bekleyerek yaptığım bir şey değil. Bu hislerimin karşılığı yok,  hiçbir zaman olmayacak bunu da biliyorum ama olsun.
Neyime aşık oldun dersen sana verebileceğim 2 cevap var. 1) içine beni gömecekleri , belediye çukurunun çukur olmadığı GAMZELERİN
2) sigarayla içkiyle karıştığı sadece senin olan o KOKU ya aşık oldum.
Birinin ellerini cebine koyuşuna dahi bağlanabilirmişsin, sana kördüğüm olduğumda anladım.
Kaç gün…

FARK ETMEDEN SENİN OLMUŞUM/ MEKTUPLAR #2

Öncelikle hepinizden çok özür diliyorum yaklaşık 2-3 haftadır yazı paylaşamıyorum. Yoğun sınav haftam yüzünden inanın, derslerden kafamı bile kaldıramadım ama söz bu hafta bundan sonra bütün eksiklerimi kapatacağım. Hiç konuyu uzatmadan yazıya geçmek istiyorum.

Senin olmayan bir şeyi nasıl kaybedebilirsin? Senin olmayana nasıl dokunursun? Senin olmayan başkasının olabilir, başkası onu öpebilir, koklayabilir, en kötüsünü de ne biliyor musun sevgilim: başkasına ait olabilir. İşte seninle ilgili en kötü ihtimal de bu ya zaten. Başkasına ait olma düşüncen bile beni delirtmeye yetiyor. Ya başkasının olursan. 
Benim olmayanı kıskanıyorum, benim olmayana kavuşma hasreti ve bunun imkansızlığı... çok canım acıyor ya o kızı seviyorsan diye düşünmekten. Beni sevmen veya sevmemen önemli değil. Zaten seni sevmek, düşünmek, seninle ilgili hayaller kurmak karşılık bekleyerek yaptığım bir şey değil. Senden bu satırları okumandan ve bunların gerçek olduğuna inanmandan başka bir şey istemiyorum. Biliyoru…

YALAN SÖYLEME,BENLİĞİME DOKUNMA!

Hayatına girerken farklı sandığın kişinin, aslında diğerleri gibi olduğunu terk edilince anlarsın. Anlarsın ki aslında kimsenin, farkı yok kimseden. Sadece biri daha iyi yalan söyler, Biri daha iyi oynar oyununu. Hepsi bu.                                                                                                Can Yücel

Neden yalan söyleriz? Söylediğimiz yalanların gerçekten de renkleri var mıdır? Kırmızı,pembe, beyaz, mavi,lacivert,siyah yalanlar... Sizce neden yalan söyleriz, neden gerçekleri söylemek yerine onları gizlemeyi tercih ederiz? Korktuğumuz için mi, birinin iyiliği için mi yoksa canımız sıkıldığı için mi, yoksa mitoman olduğumuz için mi? Bunların herhangi biri ama siz hangisine giriyorsunuz acaba?

Ben asla yalan söylemem,hiçbir kategoriye girmiyorum DEMEYİN. Çünkü asıl şimdi yalan söylüyorsunuzdur.  Hepimiz illaki gün içinde olsun, ailemiz ileyken, toplum içindeyken olsun doğduğumuz andan itibaren büyük küçük yalanlar söylemişizdir. Yalan söylemek dediğimiz zaman aklımız…