Ana içeriğe atla

AŞKIN ELLİ TONU   
marilyn monroe fotoğrafları siyah beyaz ile ilgili görsel sonucu


AŞK'TAN BAHSEDECEKSEK MARİLYN' DEN BAHSETMEZSEK AYIP OLUR.
pooh aşkı nasıl hecelenir ile ilgili görsel sonucu Evet sevgili okur bugün çok çok uzun zamandır bahsetmek istediğim AŞK konusunda bahsetmek istiyorum. Öncelikle tanımını mı yapsak ne yapsak. Tanım için hemen Google amcamıza başuruyoruz.

AŞK NEDİR?

 1) bir kimseye ya da bir şeye karşı duyulan aşırı sevgi ve bağlılık duygusu.
 2)iki ayrı cinsin birbirine karşı duydukları bedensel ve ruhsal güçlü duygu, sevgi ilişkisi.

Google amcamıza göre aşk buymuş. Peki sizin için nedir? Aşk, birine duyulan sevgidir kısaca ama sizce gerçek aşk öylece kelimelerle anlatılabilir mi sahiden. Elbetteki hayır. Ben de anlatamam, siz de anlatamazsınız, dünyanın en mükemmel yazarı bile anlatabilirim derse yalan söylemiş olur çünkü aşkı sadece tasvir edebiliriz, aşkı sadece hayal ederiz ve tabi bir de YAŞARIZ. Yaşamadan bilinmez derler ya aynen bu işte.AŞKIN ELLİ TONU

      Aşk deyince aklımıza hep karşı cins geliyor öyle değil mi ? Öpüşmek, sevişmek, koklaşmak, sarılmak, özlemek, sevgililer günü, karanlık sinema salonları... daha sayarım da biraz bel altı olur. :)) siz sevgili okurlarımı kaçırmak istemem. Çok değerlisiniz neticede, siz giderseniz ne halt yapcam ben. Neyse konumuza dönelim hemen bakem. 
     Aşk deyince benim aklıma Edward ile Bella geliyor niyeyse ( Alacakaranlık, izlemeyeniniz varsa diye söylüyorum). Kitabını okumaya fırsatım olmadı ama filmde aşkları o kadar muhteşem anlatılmış ki bazıları bu filme ergence diyebilirler, saygı da duyarım. Hemen şunu da açıklamak istiyorum ki, ben vampirlikleri ile ilgilenmiyorum, birbirlerine duymuş oldukları o tutkuyu, karşılıksız sevgiye dikkat çekmek istiyorum.Aşk bir tek Edward- Bella ile mi güzel? YOOO. Ela gözlü parsımız,  İlk kadın Nü ressamımız, Şiirleriyle büyüdüğümüz Nazım Hikmet'imizin anası Celile ile Yahya Kemal arasında da güzel, Aşk Ferhat ile Şirinde bir başkadır, Aşk Mihrimah Sultan ile Mimar Sinan arasında güzeldir, Aşk Marilyn Monroe ile güzeldir, Aşk Kürk Mantolu Madonna' da Raif Efendinin Maria' ya duyduğu aşkla bir başkadır. Örnekler o kadar çok ki say say sabaha kadar bitmez. 


marilyn monroe sözleri ile ilgili görsel sonucu

   Aşk, kıymetini bilen için o kadar muazzam, o kadar muhteşem bir duygudur ki sizi bütün gücüyle ele geçirir, bütün benliğinizi tek bir duygu yönetir: Tek bir ŞEY e duyduğunuz AŞK. Şey diyorum çünkü aşk sadece bir insana duyulmaz ki, bir bitkiye, bir hayvana, bir eşyaya da aşık olabilirsiniz hatta ve hatta tıpkı benim gibi tek ve mutlak aşkınız yemeğe de aşık olabilirsiniz :)) Aşk dediğimiz şey basit bir duygu, tutku değildir, Aşk sadece sevmek değilidir, sadece bağlanmak da değilidir, Aşkı özel yapan neye veya kime aşık olduğunuz da değilidir.Aşkı özel  yapan ne kadar olduğu ve uğruna neleri feda edebileceğinizdir.Peki ya GERÇEK AŞK feda etmeye , karşılığında benliğinizi vermeye, acı çekmeye değer mi? Bunun cevabını ben veremem sadece gerçek aşkı yaşamış olanlar, onun ateşiyle kavrulup harmanlanmış olanlar verir. Siz de cevap verirken çok aceleci olmayın çünkü hayatın  henüz size ne gibi oyunlar sunacağını bilmiyoruz.Size Bir Yaz Gecesi Rüyası 'ndan bir alıntıyla veda ediyorum.
 Hepinizi seviyorum. Görüşmek üzere. 


    
  
"Gözlerin birer kılavuz yıldız sanki,
sözlerin unutulmaz birer ezgi.
öyle ki ekinler yeşerdiğinde
bahar çiçeklerinde goncalar belirdiğinde, tarlakuşunu değil seni gözler çobanlar,
senin sesini özler.''


Bu blogdaki popüler yayınlar

Babasız Büyüyen Çocuklar

Aslında aptallık bendeydi be pikaçü. Ailemdeki erkeklerden bile hayır görmemişken bunu dışarıdaki başka bir erkekten beklemek benim aptallığım oldu açıkçası. Baba yönünden zaten eksilerdeyim, amca dayı dede desen hak getire... Karşımdaki erkeklerde hep bir baba figürü aradım durdum, uzun bir süredir arıyordum da ama artık vazgeçtim sayılır, neden biliyor musun benim artık bir babaya ihtiyacım yok da ondan. Babaya ihtiyaç duyduğum yaşlarda değilim artık ne yazık ki. Ben o yaşları çooktan geçtim bile. İhtiyacım varken yoktu yanımda hiçkimse annemden başka. Şimdi zaten hiç ihtiyacım yok. Ne bir babaya, ne de baba yerine koyacağım başka birine.

           Babasız büyüyen çocukların hele ki babasız büyüyen kız çocuklarının hep bir yanı eksiktir. O eksik yanları kim ne yaparsa yapsın bir türlü dolmaz. İlk aşkları babaları olmamıştır, süperkahramanları babaları değildir. Mesela benim süperkahramanım her zaman annem olmuştur. Hastayken de, üzgünken de , mutluyken de yanımda sağolsun annem …

KADIN &ERKEK EŞİTSİZLİĞİ

Bugün kafamı yoran belki birçoğunuzun önemsemediği eşitlik ve adalet konularından bahsetmek istiyorum.Öncelikle tanımlarını yaparak başlamak istiyorum. Eşitlik, iki şeyin her yönden denk olması demektir. Adalet ise, her hak sahibine hakkını vermek ve haksızları cezalandırmak şeklinde tarif edilir. Aşağıdaki resimde bunu daha iyi göreceğiz.                                                                              Aslında  bugün kadın-erkek eşitliğinin olmadığını,haklarımızın erkeklere oranla daha az           olduğu ve son olarak da ülkemizde çok olarak görülen kadın cinayetlerine ve kadına şiddet hakkında konuşmak istiyorum. Farkındayım söylemiş olduğum hiçbir konu tek bir yazıya sığacak kadar dar     kapsamlı konular değil en azından kısaca değinerek fikirlerimizin daha da kökleşmesini arzuluyorum.      Sadece kadınlara sormuyorum bu soruyu erkeklere de soruyorum. Sizce kadınlara Türkiye'de hak edildikleri değer veriliyor mu, düşünmenizi istiyorum.Ya da erkekler gibi özgü…

Affetmek Ve Özgürlük

YapabiIdikIerimiz ya da yapamadıkIarımız, oIası ya da imkansız oIarak gördükIerimiz, çoğunIukIa gerçek kapasitemizin bir sonucu değiIdir. Daha çok kim oIduğumuz hakkındaki inançIarımızın yansımasıdır. (Anthony Robbins)

Hepinize merhabalar canlar.
Biliyorum yeni yazı paylaşmayalı çok uzun zaman oldu. Neden diye soracak olursanız verebileceğim hiçbir cevabım yok. Sanırım korktum. Neyden korktuğumu da bilmiyorum. Vaktimin darlığından falan da değil, gayet yaz tatilinde boştum sadece yazmaya üşendim kısacası yazmak istemedim. Eee haliyle bu kadar uzun zaman da olunca anlatacak bir sürü şeyim birikti. Yazmadığım süreç boyunca da şunu fark ettim ki  insan eğer bir şeyi gerçekten yapmak istiyorsa onu engelleyecek kendinden başka hiçbir şey yoktur. Nereden mi biliyorum, kendimden biliyorum canım benim. Okul zamanı o kadar dersin işin gücün arasında bile yazabiliyorken şu an herhangi bir işim olmamasına rağmen uzun zaman yazmadım. Bakın yazamadım demiyorum, YAZMAdım. Çünkü niye ben istemedim, eğ…