Ana içeriğe atla

AŞKIN ELLİ TONU   
marilyn monroe fotoğrafları siyah beyaz ile ilgili görsel sonucu


AŞK'TAN BAHSEDECEKSEK MARİLYN' DEN BAHSETMEZSEK AYIP OLUR.
pooh aşkı nasıl hecelenir ile ilgili görsel sonucu Evet sevgili okur bugün çok çok uzun zamandır bahsetmek istediğim AŞK konusunda bahsetmek istiyorum. Öncelikle tanımını mı yapsak ne yapsak. Tanım için hemen Google amcamıza başuruyoruz.

AŞK NEDİR?

 1) bir kimseye ya da bir şeye karşı duyulan aşırı sevgi ve bağlılık duygusu.
 2)iki ayrı cinsin birbirine karşı duydukları bedensel ve ruhsal güçlü duygu, sevgi ilişkisi.

Google amcamıza göre aşk buymuş. Peki sizin için nedir? Aşk, birine duyulan sevgidir kısaca ama sizce gerçek aşk öylece kelimelerle anlatılabilir mi sahiden. Elbetteki hayır. Ben de anlatamam, siz de anlatamazsınız, dünyanın en mükemmel yazarı bile anlatabilirim derse yalan söylemiş olur çünkü aşkı sadece tasvir edebiliriz, aşkı sadece hayal ederiz ve tabi bir de YAŞARIZ. Yaşamadan bilinmez derler ya aynen bu işte.AŞKIN ELLİ TONU

      Aşk deyince aklımıza hep karşı cins geliyor öyle değil mi ? Öpüşmek, sevişmek, koklaşmak, sarılmak, özlemek, sevgililer günü, karanlık sinema salonları... daha sayarım da biraz bel altı olur. :)) siz sevgili okurlarımı kaçırmak istemem. Çok değerlisiniz neticede, siz giderseniz ne halt yapcam ben. Neyse konumuza dönelim hemen bakem. 
     Aşk deyince benim aklıma Edward ile Bella geliyor niyeyse ( Alacakaranlık, izlemeyeniniz varsa diye söylüyorum). Kitabını okumaya fırsatım olmadı ama filmde aşkları o kadar muhteşem anlatılmış ki bazıları bu filme ergence diyebilirler, saygı da duyarım. Hemen şunu da açıklamak istiyorum ki, ben vampirlikleri ile ilgilenmiyorum, birbirlerine duymuş oldukları o tutkuyu, karşılıksız sevgiye dikkat çekmek istiyorum.Aşk bir tek Edward- Bella ile mi güzel? YOOO. Ela gözlü parsımız,  İlk kadın Nü ressamımız, Şiirleriyle büyüdüğümüz Nazım Hikmet'imizin anası Celile ile Yahya Kemal arasında da güzel, Aşk Ferhat ile Şirinde bir başkadır, Aşk Mihrimah Sultan ile Mimar Sinan arasında güzeldir, Aşk Marilyn Monroe ile güzeldir, Aşk Kürk Mantolu Madonna' da Raif Efendinin Maria' ya duyduğu aşkla bir başkadır. Örnekler o kadar çok ki say say sabaha kadar bitmez. 


marilyn monroe sözleri ile ilgili görsel sonucu

   Aşk, kıymetini bilen için o kadar muazzam, o kadar muhteşem bir duygudur ki sizi bütün gücüyle ele geçirir, bütün benliğinizi tek bir duygu yönetir: Tek bir ŞEY e duyduğunuz AŞK. Şey diyorum çünkü aşk sadece bir insana duyulmaz ki, bir bitkiye, bir hayvana, bir eşyaya da aşık olabilirsiniz hatta ve hatta tıpkı benim gibi tek ve mutlak aşkınız yemeğe de aşık olabilirsiniz :)) Aşk dediğimiz şey basit bir duygu, tutku değildir, Aşk sadece sevmek değilidir, sadece bağlanmak da değilidir, Aşkı özel yapan neye veya kime aşık olduğunuz da değilidir.Aşkı özel  yapan ne kadar olduğu ve uğruna neleri feda edebileceğinizdir.Peki ya GERÇEK AŞK feda etmeye , karşılığında benliğinizi vermeye, acı çekmeye değer mi? Bunun cevabını ben veremem sadece gerçek aşkı yaşamış olanlar, onun ateşiyle kavrulup harmanlanmış olanlar verir. Siz de cevap verirken çok aceleci olmayın çünkü hayatın  henüz size ne gibi oyunlar sunacağını bilmiyoruz.Size Bir Yaz Gecesi Rüyası 'ndan bir alıntıyla veda ediyorum.
 Hepinizi seviyorum. Görüşmek üzere. 


    
  
"Gözlerin birer kılavuz yıldız sanki,
sözlerin unutulmaz birer ezgi.
öyle ki ekinler yeşerdiğinde
bahar çiçeklerinde goncalar belirdiğinde, tarlakuşunu değil seni gözler çobanlar,
senin sesini özler.''


Bu blogdaki popüler yayınlar

KORKUYORUM SEVGİLİM/ MEKTUPLAR #3

Korkuyorum sevgilim. Korkuyorum ya başkasını seviyorsan diye ödüm kopuyor. En çok canımı acıtacak olan ihtimal bu. Sana bunları vermeme 9 gün kaldı ama içim içime sığmıyor bir bilsen. Nefesim daralıyor göğüs kafesim beni dinlemez oluyor sen aklıma geldikçe. Senden başka bir şey düşünmek istemiyorum, düşündüğüm zaman kendimden o kadar çok nefret ediyorum ki o kadar suçluluk duyuyorum ki inanamazsın. Hele senden başkasına bakmışsam sana nasıl ihanet ederim diye içim içimi yiyor. Bunu belki milyonuncu kez söylüyorum ama yine de bil istiyorum. Seni düşünmek, sana aşık olmam karşılık bekleyerek yaptığım bir şey değil. Bu hislerimin karşılığı yok,  hiçbir zaman olmayacak bunu da biliyorum ama olsun.
Neyime aşık oldun dersen sana verebileceğim 2 cevap var. 1) içine beni gömecekleri , belediye çukurunun çukur olmadığı GAMZELERİN
2) sigarayla içkiyle karıştığı sadece senin olan o KOKU ya aşık oldum.
Birinin ellerini cebine koyuşuna dahi bağlanabilirmişsin, sana kördüğüm olduğumda anladım.
Kaç gün…

FARK ETMEDEN SENİN OLMUŞUM/ MEKTUPLAR #2

Öncelikle hepinizden çok özür diliyorum yaklaşık 2-3 haftadır yazı paylaşamıyorum. Yoğun sınav haftam yüzünden inanın, derslerden kafamı bile kaldıramadım ama söz bu hafta bundan sonra bütün eksiklerimi kapatacağım. Hiç konuyu uzatmadan yazıya geçmek istiyorum.

Senin olmayan bir şeyi nasıl kaybedebilirsin? Senin olmayana nasıl dokunursun? Senin olmayan başkasının olabilir, başkası onu öpebilir, koklayabilir, en kötüsünü de ne biliyor musun sevgilim: başkasına ait olabilir. İşte seninle ilgili en kötü ihtimal de bu ya zaten. Başkasına ait olma düşüncen bile beni delirtmeye yetiyor. Ya başkasının olursan. 
Benim olmayanı kıskanıyorum, benim olmayana kavuşma hasreti ve bunun imkansızlığı... çok canım acıyor ya o kızı seviyorsan diye düşünmekten. Beni sevmen veya sevmemen önemli değil. Zaten seni sevmek, düşünmek, seninle ilgili hayaller kurmak karşılık bekleyerek yaptığım bir şey değil. Senden bu satırları okumandan ve bunların gerçek olduğuna inanmandan başka bir şey istemiyorum. Biliyoru…

YALAN SÖYLEME,BENLİĞİME DOKUNMA!

Hayatına girerken farklı sandığın kişinin, aslında diğerleri gibi olduğunu terk edilince anlarsın. Anlarsın ki aslında kimsenin, farkı yok kimseden. Sadece biri daha iyi yalan söyler, Biri daha iyi oynar oyununu. Hepsi bu.                                                                                                Can Yücel

Neden yalan söyleriz? Söylediğimiz yalanların gerçekten de renkleri var mıdır? Kırmızı,pembe, beyaz, mavi,lacivert,siyah yalanlar... Sizce neden yalan söyleriz, neden gerçekleri söylemek yerine onları gizlemeyi tercih ederiz? Korktuğumuz için mi, birinin iyiliği için mi yoksa canımız sıkıldığı için mi, yoksa mitoman olduğumuz için mi? Bunların herhangi biri ama siz hangisine giriyorsunuz acaba?

Ben asla yalan söylemem,hiçbir kategoriye girmiyorum DEMEYİN. Çünkü asıl şimdi yalan söylüyorsunuzdur.  Hepimiz illaki gün içinde olsun, ailemiz ileyken, toplum içindeyken olsun doğduğumuz andan itibaren büyük küçük yalanlar söylemişizdir. Yalan söylemek dediğimiz zaman aklımız…